راه اندازی کتابخانه تخصصی کانون مداحان خضری/ اهدا کتاب به کتابخانه های بشرویه
تاریخ خبر : ١٣٩١/١/٢٠
بیرجند - خبرگزاری مهر: راه اندازی کتابخانه تخصصی کانون مداحان خضری و اهدا هزار جلد کتاب به کتابخانه های بشرویه از مهم ترین عناوین خبری تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی است.
راه اندازی کتابخانه تخصصی کانون مداحان خضری/ اهدا کتاب به کتابخانه های بشرویه

به گزارش خبرگزاری مهر، به همت نمایندگی فرهنگی تبلیغی و کانون مداحان خضری دشت بیاض کتابخانه تخصصی کانون مداحان در خضری راه‌اندازی شد.

مسئول تبلیغات اسلامی خضری دشت بیاض اظهار داشت: در راستای تغذیه فکری و رفع نیازهای فرهنگی و مذهبی مداحان اهل بیت(ع)، این نمایندگی با همکاری کانون مداحان اقدام به راه‌اندازی کتابخانه تخصصی ویژه مداحان و هیئت‌های مذهبی کرده است.

حجت‌الاسلام محمد قناعت افزود: این کتابخانه روزهای دوشنبه هر هفته باز بوده و مداحان و علاقه‌مندان می‌توانند برای استفاده از کتاب‌ها به کتابخانه واقع در سازمان تبلیغات اسلامی خضری دشت بیاض مراجعه کنند.

اهدای ۱۰۰۰ جلد کتاب به کتابخانه ‌های مساجد بشرویه

مسئول تبلیغات اسلامی بشرویه نیز از اهدای بیش از یک‌ هزار جلد کتاب به کتابخانه‌ های مساجد این شهرستان خبر داد.

حجت‌الاسلام رضا بهشتی ‌فر اظهار داشت: در طول سال 90 طی سه مرحله، کتاب‌های مختلفی به مساجد شهرستان بشرویه اهدا شده و این مرحله، چهارمین مرحله اهدای کتاب به مساجد شهرستان است.

وی ادامه داد: این کتب که در موضوعات مختلف دینی، تاریخی، مذهبی، اخلاقی، تربیتی، احکام، آموزشی، ادبی، دفاع مقدس و نماز به رشته تحریر درآمده، از طرف این نهاد به کتابخانه‌های شبستان شهرستان اعم از سطح شهر و روستاها اهدا شده است.

مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بشرویه با اشاره به اهداف این سازمان از اهدای کتب مذکور تصریح کرد: توسعه و تجهیز کتابخانه‌ های شبستان و گسترش و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین کودکان، جوانان و عامه مردم از جمله اهداف این حرکت فرهنگی به شمار می ‌رود.

بهشتی ‌فر یادآور شد: این کتابخانه‌ها به صورت قفسه باز است تا استفاده از آن برای عموم امکان‌پذیر باشد.

وی ادامه داد: اهدای کتاب به کتابخانه‌ ها موجب تسریع و تسهیل دسترسی اقشار گوناگون به کتاب‌های مذهبی، علمی، آموزش احکام و اخلاق می ‌شود.